Hravé cvičení

Dílčí specifický projekt:  „CVIČÍME PRO RADOST“

V předškolní výchově a vzdělávání našich dětí nám jde o jejich všestranný rozvoj, včetně pohybového aparátu. Nedílnou součástí  našeho ŠVP PV  je v současné době i cvičení s „aerobními prvky“ pod názvem „CVIČÍME PRO RADOST“, které vede paní učitelka Vladimíra Mlčková.

Naše "Hravé cvičení" je také psychickou relaxací, přináší obzvláště radost z pohybu, který je pro děti přirozenou záležitostí a je mezi dětmi velmi oblíbené. Každá lekce je rozmanitá, jsou zařazena přirozená cvičení, hry na zahřátí dětského organismu, motivační říkadla s pohybem, děti se učí základy tanečních kroků. Zařazeno je i cvičení s využitím tělovýchovných pomůcek. Zdravá soutěživost je podporována formou pohybových her. Na regeneraci svalů slouží protahovací cvičení - strečink, který udržuje pružnost svalů a šlach, hybnost kloubů a podporuje regeneraci svalů po námaze.