Hvězdárna a planetárium Brno

vytvořeno: 4.5.2016, před 8 roky v rubrice Mateřská Škola Boršice Jsme navštívili v úterý 02. 05. 2016. Již samotná cesta autobusem byla pro děti příjemnou změnou, jak se dá cestovat. Plny očekávání vstupovaly do neznámého prostoru a po rozsvícení digitárie se jim poskytl pohled na hvězdném nebe s tisícovkami hvězd, mléčnou dráhou i objekty vzdáleného vesmíru. Prostřednictvím pohádkového příběhu "Polaris" , kde hlavní postavou je James - tučňák a tak trochu zmatený medvěd Vladimír se děti seznámily se sluneční soustavou, proč se střídá ročních období, s orientací na hvězdné obloze. Děti byly velmi pozorné a určitě se s vámi doma o své zážitky podělily. A zamozřejmě ke každému pořádnému výletu patří pořádná svačina - a jak jim chutnally řízky od paní kuchařek - o tom hovoří fotografie. Někteří byly i unavení a tak si cestou zpět odpočinuly.